Bir Ofis Taşınması mı Planlıyorsunuz? İşte Bilmeniz Gerekenler

planlama-ofis taşıma

Ofis taşımaları heyecanlı başlar. Bitmiş ürünü gözünüzde canlandırıyorsunuz; şirketinizdeki herkes pırıl pırıl, yeni ve mükemmel bir şekilde organize edilmiş bir ofiste çalışıyor ve gelişiyor .

Bir ofis taşıma işlemine nasıl hazırlanacağınızı ve o parlak yeni ofiste her şeyi nasıl organize edeceğinizi bulmanız gerektiğini fark ettiğinizde panik başlar.

Ofis taşımaları, çok sayıda gerçek ve mecazi hareketli parça içerir. Açıkçası, her şeyi taşımanız gerekiyor, ancak aynı zamanda çalışanların mutluluğunu , geçiş iş akışlarını, yeniden yapılanmayı, uyum dönemlerini ve çok daha fazlasını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Endişelenmeyin, ofisinizin taşınmasını her yönüyle halletmeye hazırlanmanız için bir liste hazırladık.

Bu listeyi gözden geçirirken, grubumuzdaki birçok kişinin taşınma sürecinin en önemli kısmı olduğunu söylediği şeyi yapmayı unutmayın: Nefes.

Müşteriler ve Çalışanlar

Aşama 1: Planlama

Taşınmadan 12 – 6 ay önce

1. Ofis taşıma notlarını ve yapılacak iş öğelerini düzenlemek için tek bir yer seçin.

ofis-taşıma-kontrol listesi

İlk olarak, tüm notları, belgeleri, yapılacaklar listelerini ve hareketle ilgili diğer öğeleri nereye ve nasıl kaydedeceğinizi ve düzenleyeceğinizi öğrenin. Bilgileri merkezileştirmek, daha sonra saçınızı yolmaktan sizi alıkoyacaktır; Google Drive’da bir ofis taşıma zaman çizelgeniz, Box’ta bir yapılacaklar listeniz ve not defterlerinizden birinde elle yazılmış çalışan yorumlarından oluşan bir listeniz olduğunu hatırladığınızda, tercihen not defterlerinizden birinde değil. iş çantanızdan kaybolmuş gibi görünen bir tane.

2. Anahtar belgeleri düzenleyin.

organize-belgeler-için-ofis-taşıma

Şimdi, sigorta kayıtları, sözleşmeler, anlaşmalar ve diğer kayıtlar dahil olmak üzere önemli belgeleri düzenlemek için birinci adımda oluşturduğunuz yöntemi kullanın.

Henüz sözleşmeleriniz ve anlaşmalarınız yoksa, daha sonra düzenli kalmanıza yardımcı olması için bunlar için bir alan oluşturabilirsiniz.

3. Hareketi duyurun.

takım-toplantı-planlama-ofis-taşıma

Çalışanlara büyük hamleyi anlatmak için ayrıntılı bir e-posta, haber bülteni bölümü, belediye binası sunumu veya kısa bir video planlayın.

Duyuru, seçtiğiniz formattan bağımsız olarak kapsamlı olmalıdır. İletişim, çalışanlara bilmeleri gereken her şeyi anlatmalıdır. Aslında, iletişime ne kadar fazla ayrıntı eklerseniz, ofis taşımanızın tüm adımlarını anlamanız o kadar kolay olacaktır.

Duyuruyu oluştururken, geçerli tüm öğeleri ana yapılacaklar listenize çevirdiğinizden emin olun. Örneğin, duyurunuz çalışanlara taşınma gününden önce yapılacak işlerden oluşan eksiksiz bir “çalışanlar için ofis taşıma kontrol listesi”ne sahip olacaklarına dair güvence veriyorsa, zaman çizelgenize bir eylem öğesi olarak “kontrol listesi hazırlama ve dağıtma”yı dahil etmeniz gerekir.

Duyurunuza dahil etmeniz gereken bazı öğeler şunlardır:

 • Yeni ofis adı ve adresi
 • Taşınma tarihi/tarihleri
 • Yeni ofisin temel özellikleri
 • Taşınmanın gerekçesi (CEO’dan veya diğer kilit karar vericilerden bir alıntı, taşınma kararını açıklamanın ve hatta onları geçiş için heyecanlandırmanın mükemmel bir yoludur.)
 • Varsa, çalışanların şu anda yapması gerekenler
 • Çalışanların gelecekte hangi hareketli bilgileri almayı beklemesi gerekir?

İlk duyurudan sonra , taşınma boyunca çalışanlarla konuşmanın bir yolunu planlamak isteyeceksiniz . 4. adıma geçin!

4. Çalışanlarla konuşun.

ofis-taşınması-için-çalışanlarla-konuşmak

Duyuruya birkaç hafta kala, geri bildirim almak için çalışanlarla konuşun. Taşınmanın veya yeni ofisin makul bir şekilde kontrol edebileceğiniz ve planlama sürecinizde üzerinde çalışabileceğiniz yönleri hakkında aşağıdakiler dahil olmak üzere geri bildirim isteyin:

 • Değişen çalışma alanı ihtiyaçları (Bazı çalışanlar ayakta çalışma masaları, lambalar, mahremiyet ekranları vb. talep edebilir)
 • Ekipman ihtiyaçları (Kırık klavye, çatlak ekran vb.)
 • Koltuk değişiklikleri (Bazı çalışanlar, yanlarında oturdukları takımları ve kişileri değiştirmeye ihtiyaç duyabilir veya bunu değiştirmek isteyebilir.)
 • Çalışma tarzı tercihleri, özellikle yeni alanınız hem açık hem de özel kat planları içerecekse.
 • Dilek öğeleri veya öneriler tasarlayın
 • İnsanların ağır kutuları taşımasını ve işlerin taşınmasına yardımcı olmasını engelleyen sorunlar

Bu iletişimi çeşitli şekillerde iletebilirsiniz:

 • Departman/bölüm yöneticileri aracılığıyla iletişim kurun
 • anket gönder
 • Şirketiniz küçükse bire bir toplantılar düzenleyin
 • Şirketinizin e-posta dağıtım aracını kullanın
 • Şirketinizin dahili Facebook grubunu kullanın

İlk iletişimi aldıktan sonra, sonraki gönderimler için bir plan oluşturun. Taşınmanızın karmaşıklığı gerektiriyorsa, muhtemelen taşınma gününe kadar ayda bir iletişim göndermek isteyeceksiniz. Şirketinizin bir iç iletişim ekibi varsa, mesajlarınızın yerinde olduğundan emin olmak için yardımlarını alın.

 5.  Bütçenizi ve satın alma sürecinizi belirleyin.

ofis-taşıma-için-bütçeleme

Şirket liderlerinizden bir bütçe (tercihen kağıt üzerinde) alın ve taşınmayla ilgili tüm satın alımları tamamlamak için yönergeler oluşturun. Şirket kartı kullanabilecek misin? Fatura göndermek zorunda kalacak mısınız? Satın alımlarınızı veya tedarikçi sözleşmelerinizi kimin (eğer herhangi biri) onaylaması gerekecek?

Bu adım, taşıma sürecini tasavvur etmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, tüm satın alımları ve sözleşmeleri imzalamak için üç kişilik bir ekibe ihtiyacınız varsa, satın almaları içeren tüm yapılacak işler için fazladan zaman planlayabilirsiniz.

6. Temel ayrıntıları oluşturun ve kaydedin.

Taşımayı etkileyebilecek önemli ayrıntıları onaylayın ve kaydedin. Bunlar şunları içerir:

 • çalışan sayısı
 • Mevcut ofisin büyüklüğü
 • Yeni ofisin boyutu

7. Sahip olduklarınızın ve ihtiyacınız olanların listelerini yapın.

ofis taşımak için yapılacaklar listesi oluşturma

Şimdi büyük ve küçük her şeyin envanter listelerini yapma zamanı. İki liste yapın:

 • Aldığınız şeyler
 • Arkanda bıraktığın şeyler

Listeler, özellikle yeni ofisinizin kat planıyla çapraz referans verirseniz, aksi takdirde gözden kaçırabileceğiniz bazı ihtiyaçları aydınlatmalıdır.

Örneğin…

 • Ofis taşıması, tasarımın tamamen elden geçirilmesini içeriyorsa ve tüm çöp kutularını ve beyaz tahtaları geride bırakıyorsanız, yeni görünüme uyması için bu gereksinimlerin yeni sürümlerini satın almanız gerekebilir.
 • Kısıtlı bir bütçeyle harekete geçiyorsanız, bir envanter listesi yapmak size aslında o eski malzeme dolabında gizlenen her şeyi toplamanız gerektiğini hatırlatacaktır.
 • Yeni mutfağınız eski mutfağınızın iki katı büyüklüğündeyse, ancak “alınacak” listenizde yalnızca birkaç temel öğe varsa, o zaman bir sürü yeni mutfak malzemesi almanız gerekebilir.

8. Hareketle ilgili iş akışı stratejileri oluşturmak için yöneticilerle konuşun.

yöneticiler-ofis taşıma

Hareket etmek zordur; Hareket halindeyken hokkabazlık yapmak çok zordur. Yöneticileri, özellikle taşınma zaman çerçevesi içinde kalan kritik teslim tarihleri ​​varsa, taşıma süreci boyunca iş akışlarını yönetmek için kapsamlı planlar geliştirmeye teşvik edin. Yeni projeleri üstlenirken ve planlarken bu hareketi akıllarında tutmalarını hatırlatın.

9. Taşınma komitesi için gönüllüler bulun.

Her şeyi tek başınıza yapmaya çalışmayın . Hareket eden bir komiteye katılmak isteyen var mı bakın!

İtirazınızı yapmadan önce görevleri ana hatlarıyla belirttiğinizden emin olun. Bazı standart sorumluluklar şunları içerir:

 • Planlama
 • Paketleme
 • Ambalajdan çıkarma
 • organize etme
 • Ofis tasarımı ve dekorasyonu

Ekibin taşımayla ilgili işi mesai saatleri içinde tamamlaması için onay alıp alamayacağınızı görmek için bu fikri amirlerinizle paylaşın. Bu kesinlikle daha fazla gönüllüye ilham verecektir.

10. Taşınma ile ilgili sorular için ayrı bir e-posta adresi oluşturun.

İnsanların ofis taşımayla ilgili birçok sorusu olacaktır. Yalnızca taşınmayla ilgili sorular ve yazışmalar için bir e-posta adresi oluşturarak ofis taşıma işini normal görevlerinizden ayırmaya çalışın.

 

2. Aşama: Paketleme ve Hazırlama

Taşınmadan 6 – 3 ay önce

1. Satıcı önerileri isteyin.

stefan-stefancik-257625-1

Araştırmaya bir dakika ayırmadan önce, ofis taşımalarında kendilerine düşen payı fazlasıyla organize etmiş uzmanlardan yanıt alın  ve tedarikçi tavsiyeleri ve genel tavsiyeler isteyin.

Hangi satıcılara ve hizmetlere ihtiyacınız var? Hemen hemen her ofis taşıma işleminin gerektirdiği bazı şeyler şunlardır:

 • Nakliyeciler
 • kamyonlar
 • Kutular
 • Temizlik ekibi ve temizlik hizmeti

2. Taşıyıcıları/taşıyan ekibi emniyete alın.

Taşınma ekibiniz, ofisinizin taşınmasını belirleyecektir.

Öneriler aldıktan sonra, listenizdeki taşıma şirketlerine tam olarak belirlemek için birkaç soru sorun:

 • Esneklik (Erken gelmeleri veya geç kalmaları gerekiyorsa, ücretsiz konaklayacaklar mı?)
 • Ücret yapısı (İş başına mı yoksa saat başına mı ücret alıyorlar?)
 • İncelemeler ve güvenilirlik (Eski müşteriler ne diyor?)
 • Dahil olan hizmetler (Temizlik yapıyorlar mı yoksa toplanmaya yardım ediyorlar mı?)

İpucu: Kamyonlar, kutular ve temizlik gibi her şeyi içeren nakliyecileri bulmaya çalışın. Tüm temelleri kapsayacak bir şirket bulamazsanız sonraki adımlara geçin.

3. Hareket eden kutuları seçin.

ofis-taşıma-için-kutuları taşıma

İlk bakışta bu görev basit ve kolay görünüyor; neden aylar öncesinden? Piyasadaki kapsamlı hareketli kutu ve kasa seçeneklerine bir göz atın ve bunun nedenini anlayacaksınız. Devasa istiflenebilir kasalar, kiralanabilir kutular, klasik karton kutular, hareketli bölmeler ve daha fazlası var.

Kutu seçiminiz, hamleniz kadar bireysel olmalıdır. Bütçenizi, zaman çizelgenizi, envanterinizi ve hareketli insan gücünüzü göz önünde bulundurarak mükemmel kutu kararına varın.

4. Hareket halindeki kamyonları ve yükleme/boşaltma konumlarını kilitleyin.

Kamyonların fiyatlandırılmasını ve emniyete alınmasını yöneten hepsi bir arada bir şirketle gitmeyi seçmediyseniz, bu yapılacak işi kesinlikle erken halletmelisiniz.

Taşıyıcılarınız için yaptığınız özelliklerin aynısını kamyonlar için de saptamak isteyeceksiniz:

 • Esneklik (Erken gelmeleri veya geç kalmaları gerekiyorsa, ücretsiz konaklayacaklar mı?)
 • Ücret yapısı (Trafikte takılırsanız fazla ücret alıyorlar mı?)
 • İncelemeler ve güvenilirlik (Eski müşteriler ne diyor?)
 • Dahil olan hizmetler (Temizlik yapıyorlar mı yoksa toplanmaya yardım ediyorlar mı?)

Kamyonları sıraya dizdikten sonra, geliş ve gidişleri koordine etme zamanı. İdeal yükleme ve boşaltma sürelerini ve alanlarını bulmak için mevcut ve yeni bina yöneticilerinizle birlikte çalışın. Alanların trafiği aksatmadan kamyonlarınızı barındırması gerekir. Her iki binada da yer altı yükleme rampaları varsa, kamyonlarınızın tüm giriş ve çıkışları temizlediğinden emin olun.

5. Bir temizlik hizmeti ve temizlik ekibi seçin.

temizlik-up-için-ofis-taşıma

Taşıyıcılarınız eski alanınızı temizlemiyorsa, o zaman bunu yapacak birini bulmanız gerekir – tabii ki binanız bunu kaldıramaz. (Emin değilseniz bunu bina yöneticinize sorun. Gereksiz temizlik için para ödemek istemezsiniz ve ayrıca temizlik yapmadığınız için ücret ödemek istemezsiniz.)

Yeni binanızda sürekli bir temizlik hizmeti var mı? Değilse, o zaman bunu ayarlamanız gerekecektir. Mevcut binanızdaki hizmetten memnunsanız, o şirketin yeni yerinizi temizleyip temizleyemeyeceğini öğrenin ve mevcut hizmet sözleşmenizdeki adresi güncelleyin.

6. Birkaç keşif yürüyüşü yapın.

En detay odaklı insanlar bile birkaç hareketli detayı kaçırabilir. Ofiste birkaç uzun, yavaş yürüyüş yapın ve notlar alın, özellikle şunları yapabilecek şeyler fark ettiğinizde:

 • Hareketli engelleri sunun
 • Büyük hazırlık gerektirir
 • Kolayca unutulmak

Kaldırma ve yeniden takma için büyük bir insan gücü gerektirecek, kalıcı olarak yapıştırılmış dev bir şirket tabelanız olabilir. Ayrıca, duvarın ortasındaki yeşil çöp kutusunun, Taylor’ın geçen yılki tatil partisi için yeti buz heykelini sürerken alçıpanda bıraktığı devasa deliği kapatmak için orada olduğunu da hatırlayabilirsiniz.

7. Küçültme.

Hareket öncesi zamanınızı akıllıca kullanırsanız, taşımanız gereken öğeleri bile azaltabilirsiniz. Envanteri dikkatlice incelemek ve öğeleri tek kullanımlık çıkartmalarla etiketlemek için biraz zaman ayırın. Haftada bir tasfiye yapabilirsiniz, böylece bunalmış olmazsınız. Uzun, yavaş çaba, son dakikada bir şeyleri gelişigüzel bir şekilde atmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır… çünkü canınız toparlamak istemiyor. (Ayrıca, gerçekten ihtiyacınız olmayan bir sürü hurdayı paketlemekten ve taşımaktan kaçınmanıza da yardımcı olur.)

8. Gerekirse bir ofis deposu satışı planlayın.

Masalar ve sandalyeler gibi pahalı ürünlerden kurtuluyorsanız, bir ofis ambarı satışı planlayın, böylece yeni ürünlere yatırmak için biraz para kazanabilirsiniz.

9. Toplanmaya başlayın.

Ezici bir hareketten kaçınmak için erken toplanmaya başlayın. Süreci kısa, yönetilebilir artışlarla tamamlayın. Öğelerinizi üç yönlü bir listeye bölün. “Erken kuş” öğelerine başlayın ve diğerleri için bir paketleme planı yapın.

 1. Sabah Kuşları. Bunlar nadiren kullanılır, ancak hemen paketleyebileceğiniz ve asla kaçırmayacağınız “koruyucu” öğeler.
 2. Yapma öğeleri. Bunlar, sahip olunması güzel olan ancak çok önemli olmayan öğelerdir.
 3. Mutlak ihtiyaçlar. Bunlar, taşınmadan bir gün önce, hatta taşınma gününde paketlemeniz gereken öğelerdir.

10. Taşıma komitesi toplantılarına ev sahipliği yapın.

ofis taşıma komitesi

Hareketinizin ölçeğini değerlendirmek, bu grubun ne sıklıkta bir araya gelmesi gerektiğini size söylemelidir. Genellikle haftalık toplantılar tüm temelleri kapsamalıdır.

Toplantılardan önce tam olarak ne hakkında konuşmak veya yardım almak istediğinizi belirleyin. Katılımcıların toplantıya yedekte fikirlerle gelebilmesi için basit bir gündem gönderin.

İlk birkaç toplantınız muhtemelen planlama ve konuşma etrafında dönecek. Taşınma gününe yaklaştıkça toplantılarınızı iyi bir şekilde paketlemeye ve organize etmeye çalışın.

11. Çalışanlarla konuşun.

çalışanlarla ofis taşıma hakkında konuşmak

Çalışanlarla devam eden görüşmenize devam edin. Soruları olacak.

Bu aşamada iletişiminize nasıl odaklanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Sorular geldikçe, bunları Soru-Cevap biçiminde iletişimlerinizde yayınlayın. Umutla, bu, gelen kutunuzu dolduran soruları azaltacaktır.
 • Durum güncellemeleri. Herkes neler olduğunu bilmek isteyecek. Çalışanlara hangi öğeleri tamamladığınızı ve henüz neleri başarmanız gerektiğini söyleyin, böylece herkes bilgilenmiş hisseder.
 • Günlük yaşamdaki değişiklikler. Taşınmanın çalışanların günlük rutinlerini nasıl etkileyeceğini belirleyin. Özellikle eski binanızın kullandığından farklı bir yapıysa, yeni ofis alanındaki otoparkı kesinlikle kapatın. Alan atamaları, geçişler veya fob’lar olacaksa, çalışanlar bu öğeleri ne zaman alacaklarını bilmek isteyeceklerdir.
 • Özellikle uzun mesafeli bir taşınma planlıyorsanız, yeni mahalle bilgileri. Çalışanlara yerel acil durum numaraları, yemek yenecek yerler, olanaklar, ulaşım merkezleri vb. hakkında bilgi verin. Vaktiniz varsa, bu bilgileri özel bir web sayfasına veya paketine dönüştürün.
 • Duyuru e-postasındaki önemli bilgileri yineleyin. Bu tekrarlayıcı değildir; yardımcı oldu (Aslında bu bilgi o kadar önemlidir ki, herkesin yeni bilgiyi hafızasına kaydettiğinden emin olmak için ofise asmak üzere duyurular basmak isteyebilirsiniz.)
  • Yeni ofis adı ve adresi
  • Taşınma tarihi/tarihleri
  • Yeni alanın temel özellikleri

Calibre’deki ofis mobilyası uzmanları  , çalışanlarınızla önemli ofis taşıma bilgilerini iletmenin hayati önem taşıdığı konusunda hemfikirdir ve   yeni ofis alanınıza taşındığınızda kullanabileceğiniz bazı yararlı üretkenlik ofis tüyolarına sahiptir.

12. Yeni oturma düzenleri oluşturun.

Halihazırda bir ofisiniz yoksa, bu adım için yeni ofisiniz için ayrıntılı bir kat planı almak isteyeceksiniz. Yeni kat planında ofis koltuklarını yönetmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi araçlar da bulunmaktadır .

Yeni planı hazırlamak için topladığınız çalışan geri bildirimlerini kullanın. Herkesin incelemesi için gönderin, böylece istenen değişiklikleri yapmak için bolca zamanınız olur.

Değişiklikler için bir son tarih belirleyin; Bavulunuzun geri kalanını başarılı kılmak için kesinlikle nihai bir oturma planına ihtiyacınız olacak.

 

3. Aşama: Taşıma ve Organize Etme

Taşınmadan 3 – 0 ay önce

1. Her şeyin doğru yere gitmesini sağlamak için kutuları ve yeni ofis alanını etiketleyin.

ofis-taşıma-için-etiketler

Kutuların üzerindeki etiketler yeni ofis alanındaki etiketlerle uyumlu olduğu sürece, istediğiniz herhangi bir sistemi (harfler ve sayılar veya renkler ve şekiller) kullanabilirsiniz. Bu, taşıyıcıların eşleşmesini kolaylaştıracaktır.

Örneğin her takıma bir renk, her çalışana bir numara verebilirsiniz. Ofisin bölümlerini takımın rengine uygun bantla işaretleyin ve her bireyin alanını kendi numarasıyla işaretleyin. Çalışanlara kutularına yapıştırmaları için renk ve numara içeren etiketler verin.

2. Çalışanlarla konuşun.

Son birkaç hareketli iletişiminiz, çalışanlarınızın son dakika sorularını ve endişelerini gidermelidir. Herkesin bilmesine izin ver:

 • Olmaları gereken yerde (Gerekli bina erişim bilgilerini sağlayın. Bu bilgileri iletmeden önce, dağıtmak için gerekli tüm anahtarlıkları ve kodları sağlamanız gerekir.)
 • Yapmaları gerekenler, özellikle paketleme ve etiketleme talimatları.

Ayrıca, bu önemli hareketli ayrıntıları bir kez daha ortaya çıkarın:

 • Yeni ofis adı ve adresi
 • Taşınma tarihi/tarihleri
 • Yeni alanın temel özellikleri

3. Eski binadaki tüm yardımcı programları bağlayın.

yeni ofiste yardımcı programları koordine etme

Yeni ofiste telefon sistemlerini, elektriği, interneti ve suyu bağlayın. Bir bina yöneticisi halletmedikçe, eski binanızla ilgili herhangi bir hizmetin bağlantısını kesin.

4. Mutlak gereklilikleri paketlemeyi bitirin.

Evet, zamanı geldi. Neredeyse oradasın.

5. Bir düzenleme ve dekorasyon planı oluşturun.

Aşamalar halinde paketlemeyi planladığınız gibi, paketten çıkarmayı, organize etmeyi planlayabilirsiniz. ve aşamalı olarak dekore edin. Size yardımcı olması için taşıma komitesi üyelerinizi kalıcı bir “ofis tasarım komitesine” dönüştürmeyi düşünün.

Muhtemelen paketten çıkarma ve organize etme planınızın birçok yönden paketleme planınızı yansıttığını göreceksiniz.

 1. Mutlak ihtiyaçları paketinden çıkarın. Çalışanların ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olmak için hemen paketinden çıkarmanız ve düzenlemeniz gereken öğeler nelerdir?
 2. Hazır öğeleri paketinden çıkarın. Hangi öğeler bir veya iki hafta bekleyebilir?
 3. Gözden uzak, akıl dışı eşyaları paketinden çıkarın. (İnsanların nadiren kullandığı ancak yine de ihtiyaç duyduğu öğeleri nasıl düzenleyebilirsiniz?
 4. Lehçe ve ladin. Artık her şeyin bir yeri olduğuna göre, yeni ofisinizin organizasyonunu nasıl düzenleyebilir ve geliştirebilirsiniz? Yeni mekanın hangi dekorasyon ve tasarım çalışmalarına ihtiyacı var?)

6. Yeni binayı sık sık kontrol edin.

Her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için yeni bina yöneticinizle sık sık görüşün. Tüm yardımcı programların bağlı olduğundan emin olun.

Ekibiniz için her şeyin temiz ve sağlam olduğundan emin olmak için yaklaşık iki haftalık bir inceleme planı yapın.

7. Mutlak ihtiyaçların paketini açma konusunda yardım isteyin.

İtirazınızı şirketinizdeki herhangi bir BT uzmanına odaklayın. İhtiyaçlarınızın çoğu, bilgisayarların ve telefonların kablolanmasını ve bağlanmasını gerektirebilir.

8. Hareket edin!

9. Yukarıda belirlediğiniz mutlak gereklilikleri paketinden çıkarın.

 10.  Taşınma başarınızı kutlamak için bir parti planlayın.

yeni-ofis-taşınmasını kutluyor

“Parti” terimini gevşek bir şekilde kullanıyoruz. Taşındıktan sonra muhtemelen biraz yorgun olacaksınız. Ancak bu, sıkı çalışmanızı kutlamak için daha fazla neden. Biraz şampanya veya alkolsüz köpüklü ve basit, sağlıklı atıştırmalıklar alın ve kendinize bir parti verin.

Şerefe – bir ofis taşıma uzmanı!